Při objednávce nad 600,-Kč DOPRAVA PŘES ZÁSILKOVNU A PPL ParcelShop ZDARMA.(pouze ČR)
  1. Úvod
  2. REFERENCE A RADY
  3. Rady a tipy
  4. Přípravek Bacti ZS - žumpy
Přípravek Bacti ZS - žumpy, septiky a odpadní jímky

Věšina klientů, kteří májí na chatě, chalupě nebo u rodinného domku žumpu, septik či odpadní jímku, se potýká s problémy jako jsou zápach, a časté vyvážení.

Je to dáno jednak odpadem z WC, ale i odpadem z kuchyně, jako jsou zbytky jídel, "lógr" z kávy a tuky, které jsou při mytí nádobí spláchuty. Tyto odpady se postupně ukládají v nádrži a tvoří hustou hmotu u dna nebo krustu na povrchu a je velmi problematické tento materiál z nádrže odstranit. Často se setkávám s problémem, že usazenina je natolik zatuhlá, že fekální vůz odčerpá dvě třetiny, někdy třeba jen polovinu objemu septiku a se zbytkem si neporadí. To má za následek nutnost častějšího vyvážení, tím pádem vyšší náklady a samozřejmě nepříjemný záchap, který vzniká zahníváním a oxidací organické hmoty v septiku či žumpě. Tyto plyny, které vznikají v septiku často "probublají" potrubím a sifonem až do obydlí a zde způsobují nepříjemný zápach. Nejčastěji se problémy se zápachem projevují v teplých letních měsících, nebo při poklesu tlaku vzduchu.

Bakterie a enzymy, které obsahuje přípravek Bacti ZSzásadně urychlí proces rozkladu. Organický materiál rozloží na vodu a oxid uhličitý, kdy oxid uhličitý samovolně vyvětrá do ovzduší a voda se dá odčerpat, popřípadě použít na zalévání.

V případě, že máte u žumpy, septiku či odpadní jímky přepad kudy odtéká přebytečná voda, odtéká s touto vodou i část bakteriální kultury. Proto v některých případech doporučujeme aplikovat přípravek pravidelně po 14 dnech.

Na čištění odpadů doporučuji použít přípravek Bacti SO pro sifony a odpadní potrubí, popř. Bacti KD pro kuchyňské dřezy. Tyto přípravky nikterak neovlivňují a nesnižují účinnost přípravku Bacti ZS. Zásadní chybou je použít na čištění odpadů čističe na bázi chloru nebo louhu, tyto přípravky zlikvidují bakteriální kulturu žumpy, septiku či odpadní jímky a nějakou dobu trvá, než se tato bakteriální kultura tolik potřebná pro správný chod žumpy, septiku či odpadní jímky obnoví.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz