Při objednávce nad 600,-Kč DOPRAVA PŘES ZÁSILKOVNU A PPL ParcelShop ZDARMA.(pouze ČR)
  1. Úvod
  2. REFERENCE A RADY
  3. Rady a tipy
  4. Přípravek Bacti JR
Přípravek Bacti JR - zahradní jezírka

Zahradní jezírka mají být příjemným doplňkem a ozdobou zahrad. Bohužel některá jezírka bývají touto ozdobou jen pár let po vybudování. Rozkládající se zbytky rostlin, exkrementy ryb a spad v podobě pylu a prachu, to vše má za následek zánášení jezírek. V lepším případě se na dně postupně vytvoří vrsva této organické hmoty a jen díky výkonné filtraci jsme schopni udržet kvalitu vody v únosných mezích a v horším případě toto zanášení postupně zhoršuje kvalitu vody a ta se časem stává neprůhlednou a horších případech se barví do zelena či hněda a zapáchá. Mimo to, že pohled na takto postižené jezírko není zrovna uspokojující, tak má i neblahý vliv na rybí obsádku jezírka. Ryby jsou mnohem náchylnější na různá onemocnění.

Bakterie a enzymy obsažené v přípravku Bacti JR mnohonásobně urychlí proces rozkladu, zlikvidují a rozloží tyto usazeniny na vodu a oxid uhličitý. Dalším účinkem přípravku je minimálně trojnásobné zvýšení rozpuštěného kyslíku ve vodě. To má za následek nastavení biologické rovnováhy v jezírku a všeobecné zkvalitnění vodního prostředí.

Doporučuji začít aplikovat přípravek ihned, jak se teplota vody v jezírku ohřeje nad 10 0C. Mnoho zákazníků začne přípravek používat až v době, kdy již má s vodou v jezírku problém, neuvědomují si však, že účinky přípravku se začnou projevovat nejdříve po 4 až 6 týdnech od začátku používání. Ze zkušenosti vím, že je mnohem efektivnější a účinnější začít ošetřovat jezírko, které se teprve po zimě probouzí, než se snažit napravit již zkaženou "rozkvetlou" vodu.

Je také důležité měřit pH vody, ideální pH je od 7 do 8,5. V tomto rozmezí je jezírko v ideální rovnováze a voda je schopna do jisté míry čistit sama sebe. Pokud není pH v tomto rozmezí, je velice obtížné udržet jezírko v přiměřeně přijatelném stavu.

Jedna z častých otázek zákazníků je, jestli mohou přípravek použít i u koupacích jezírek. Tak jako přípravek neškodí živočichům v jezírku, tak nevadí ani koupajícím se dětem ani dospělím. Mám to osobně odzkoušeno.

Přípravek Bacti JR je výhodné používat u jezírek o velikosti do 15 m2, při větší rozloze jezírka je ekonomicky výhodnější použít přípravek PTP Plus.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz