Při objednávce nad 600,-Kč DOPRAVA PŘES ZÁSILKOVNU A PPL ParcelShop ZDARMA.(pouze ČR)
  1. Úvod
  2. REFERENCE A RADY
  3. Rady a tipy
  4. Přípravek PTP Plus
Přípravek PTP Plus - jezírka, rybníčky a rybníky

K ošetření zahradních jezírek, rybníčků ale i vodních ploch o rozloze několika hektarů, je určen přípravek PTP Plus. Bakterie a enzymy obsažené v přípravku PTP Plus mnohonásobně urychlí proces rozkladu organického sedimentu a rozloží tyto usazeniny na vodu a oxid uhličitý, kdy oxid uličity se vyvětrá do ovzduší. Dochází ke snížení množství fosforu, výraznému snížení chlorofylu A, živin a dalších látek podporujících růst řas a tvorbu sinic. Dalším účinkem přípravku je minimálně trojnásobné zvýšení rozpuštěného kyslíku ve vodě. To vše má za následek nastavení biologické rovnováhy ve vodním prostředí a máme vypozorováno i potvrzeno majiteli jezírek a rybníků, že rybí obsádka v rybnících, které jsou ošetřeny přípravkem PTP Plus mnohem lépe prospívá, než před ošetřením. Výrazně se sníží úmrtnost ryb a nejsou tak náchylné k různým onemocněním.

U jezírek je důležité měřit pH vody, ideální pH je od 7 do 8,5. V tomto rozmezí je jezírko v ideální rovnováze a voda je schopna do jisté míry čistit sama sebe. Pokud není pH v tomto rozmezí, je velice obtížné udržet jezírko v přiměřeně přijatelném stavu.

U rybníků provádíme také různá měření, ale větší vodní plochy jsou stabilnější a nejsou tak náchylné na změnu pH, teplota vody kolísá v rozmezí pár stupňů a pod.

Jedna z častých otázek zákazníků je, jestli mohou přípravek použít i u koupacích jezírek. Tak jako přípravek neškodí živočichům v jezírku, tak nevadí ani koupajícím se dětem ani dospělím. Mám to osobně odzkoušeno.

Přípravek PTP Plus je výhodné používat u jezírek o velikosti od 15 až 20 m2, při menší rozloze jezírka je výhodnější použít přípravek Bacti JR.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz