Při objednávce nad 600,-Kč DOPRAVA PŘES ZÁSILKOVNU A PPL ParcelShop ZDARMA.(pouze ČR)
  1. Úvod
  2. ZEMĚDĚLSTVÍ a PRŮMYSL
  3. APD BIO GAS - DO BIOPYNOVÝCH STANIC

APD BIO GAS - DO BIOPYNOVÝCH STANIC

PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS

APD BIO GAS DO BIOPYNOVÝCH STANIC   BIO-ENZYMATICKÝ PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS Nový bio-enzymatický přípravek pro optimalizac... celý popis
Dostupnost
k dodání do 5 dnů
1 799 Kč
1 487 Kč
bez DPH
kg
Číslo produktu:205
Kompletní specifikace

APD BIO GAS

DO BIOPYNOVÝCH STANIC

 

BIO-ENZYMATICKÝ PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS

Nový bio-enzymatický přípravek pro optimalizaci výkonu bioplynových stanic (včetně ČOV) a následné odstranění zápachu z digestátu (stabilizovaný materiál po fermentaci). Přípravek APD BIO GAS je směs bakteriálních kultur, enzymů a živin nutných pro činnost mikroorganismů podporujících metanogenezi, což je anaerobní proces probíhající prostřednictvím mikroorganismů, kdy je organická hmota degradována mikroorganismy za vzniku metanu, oxidu uhličitého nebo dikarbonátu. Výsledkem působení přípravku v bioplynových stanicích je lepší, účinnější a rychlejší rozklad biomasy (exkrementy zvířat; fytomasa – senáž, kukuřičná siláž, vybrané části rostlin apod.; odpady ze zpracovatelského a potravinářského průmyslu nebo např. masokostní moučka). Pravidelným denním dávkováním přípravku APD BIO GAS dochází k účinnější metanogenezi a k navýšení množství produkovaného bioplynu.

 

VÝHODY:

• U bioplynových stanic dochází k navyšování tvorby bioplynu (včetně ČOV).

• Z digestátu je kvalitnější organické hnojivo díky zvýšené využitelnosti živin.

• Biomasa je homogennější (netvoří se usazeniny ve fermentorech a skladovacích jímkách).

• Zabraňuje tvorbě pěny, usazování tuků a pevných organických látek.

• Z digestátu odstraňuje zápach a výrazně snižuje emisní úroveň amoniaku (autorizované měření akreditovaným pracovištěm VÚZT Praha).

• Odstraňuje nutnost promíchávání digestátu ve skladovacích jímkách (snadnější čerpání).

 

NÁVOD K POUŽITÍ:

Přípravek APD BIO GAS musí být před použitím aktivován. Aktivace: rozmíchejte přípravek ve vlažné vodě (32 – 35°C) v poměru 1 kg přípravku na 8 litrů vody a nechejte cca 45 minut odstát. Poté je směs připravena k přímému použití. Nikdy nepoužívejte k aktivaci horkou vodu! Takto připravený roztok nalijte do místa určeného pro aplikaci (zejména kejda). Nepoužívejte formaldehydové nebo jiné desinfekční prostředky v době, kdy aplikujete přípravek APD BIO GAS. Pokud se tak stalo, aplikujte přípravek až po několika hodinách.

 

DÁVKOVÁNÍ:

Zpočátku je nutné dávkovat větší množství přípravku z důvodu namnožení bakteriálních kultur.

Orientační dávkování: cca 1 kg denně pro fermentor nebo dofermentor o velikosti 2.000 m3. Pro každého zákazníka bude vypracováno konkrétní dávkování na jeho podmínky.

 

SKLADOVÁNÍ:

Na suchém, chladném místě. Nesmí přijít do styku s potravinami. Při práci používejte ochranné rukavice a brýle. Zabraňte přístupu dětí.

 

PRVNÍ POMOC:

Po požití vypít nejméně půl litru vody a vyvolat zvracení. Při vniknutí do očí vymyjte větším množstvím vody ( alespoň po dobu 10-ti minut). Při styku s pokožkou omyjte kůži vodou a mýdlem.. Pokud trvá svědění, vyhledejte lékařskou pomoc.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Neaplikujte přípravek přímo na suchou krustu nebo suchá místa, ale pouze do tekutých míst. Pro ideální činnost bakterií je nutný dostatek vody. Upozorňujeme na nutnost pravidelného dávkování.

 

ZÁRUČNÍ DOBA: 6 měsíců

BALENÍ: 1kg

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz