1. Úvod
  2. ZEMĚDĚLSTVÍ a PRŮMYSL
  3. APD BIO GAS - DO BIOPYNOVÝCH STANIC

APD BIO GAS - DO BIOPYNOVÝCH STANIC

PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS

BIO-ENZYMATICKÝ PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS   Název produktu: APD BIO GAS   Nový bio-enzymatický přípravek pro optimalizaci ... celý popis
Dostupnost
k dodání do 5 dnů
1 640 Kč
1 355 Kč
bez DPH
kg
Číslo produktu:205
EAN kód:205
Kompletní specifikace

BIO-ENZYMATICKÝ PŘÍPRAVEK PRO NAVÝŠENÍ

PRODUKOVANÉHO BIOPLYNU V BPS

 

Název produktu: APD BIO GAS

 

Nový bio-enzymatický přípravek pro optimalizaci výkonu bioplynových stanic (včetně ČOV) a následné odstranění zápachu z digestátu (stabilizovaný materiál po fermentaci). Přípravek APD BIO GAS je směs bakteriálních kultur, enzymů a živin nutných pro činnost mikroorganismů podporujících metanogenezi, což je anaerobní proces probíhající prostřednictvím mikroorganismů, kdy je organická hmota degradována mikroorganismy za vzniku metanu, oxidu uhličitého nebo dikarbonátu. Výsledkem působení přípravku v bioplynových stanicích je lepší, účinnější a rychlejší rozklad biomasy (exkrementy zvířat; fytomasa – senáž, kukuřičná siláž, vybrané části rostlin apod.; odpady ze zpracovatelského a potravinářského průmyslu nebo např. masokostní moučka). Pravidelným denním dávkováním přípravku APD BIO GAS dochází k účinnější metanogenezi a k navýšení množství produkovaného bioplynu.

 

VÝHODY

•U bioplynových stanic dochází k navyšování tvorby bioplynu (včetně ČOV).

•Z digestátu je kvalitnější organické hnojivo díky zvýšené využitelnosti živin.

•Biomasa je homogennější (netvoří se usazeniny ve fermentorech a skladovacích jímkách).

•Zabraňuje tvorbě pěny, usazování tuků a pevných organických látek.

•Z digestátu odstraňuje zápach a výrazně snižuje emisní úroveň amoniaku (autorizované měření akreditovaným pracovištěm VÚZT Praha).

•Odstraňuje nutnost promíchávání digestátu ve skladovacích jímkách (snadnější čerpání).

 

NÁVOD K POUŽITÍ

Přípravek APD BIO GAS musí být před použitím aktivován. Aktivace: rozmíchejte přípravek ve vlažné vodě (32 – 35°C) v poměru 1 kg přípravku na 8 litrů vody a nechejte cca 45 minut odstát. Poté je směs připravena k přímému použití. Nikdy nepoužívejte k aktivaci horkou vodu! Takto připravený roztok nalijte do místa určeného pro aplikaci (zejména kejda). Nepoužívejte formaldehydové nebo jiné desinfekční prostředky v době, kdy aplikujete přípravek APD BIO GAS. Pokud se tak stalo, aplikujte přípravek až po několika hodinách.

 

DÁVKOVÁNÍ

Zpočátku je nutné dávkovat větší množství přípravku z důvodu namnožení bakteriálních kultur.

Orientační dávkování: cca 1 kg denně pro fermentor nebo dofermentor o velikosti 2.000 m3. Pro každého zákazníka bude vypracováno konkrétní dávkování na jeho podmínky.

 

SKLADOVÁNÍ

Na suchém, chladném místě. Nesmí přijít do styku s potravinami. Při práci používejte ochranné rukavice a brýle. Zabraňte přístupu dětí.

 

PRVNÍ POMOC

Po požití vypít nejméně půl litru vody a vyvolat zvracení. Při vniknutí do očí vymyjte větším množstvím vody ( alespoň po dobu 10-ti minut). Při styku s pokožkou omyjte kůži vodou a mýdlem.. Pokud trvá svědění, vyhledejte lékařskou pomoc.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Neaplikujte přípravek přímo na suchou krustu nebo suchá místa, ale pouze do tekutých míst. Pro ideální činnost bakterií je nutný dostatek vody. Upozorňujeme na nutnost pravidelného dávkování.

 

Záruční doba: 6 měsíců.

Zboží zařazeno v kategoriích
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.