- Úvod
- ZEMĚDĚLSTVÍ a PRŮMYSL
- APD 900 4X - JÍMKY - KEJDA SKOTU
APD 900 4X - JÍMKY - KEJDA SKOTU
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- APD 900 4X - JÍMKY - KEJDA SKOTUk dodání do 5 dnů1 899 Kč1 569 Kč bez DPH
APD 900 4X
JÍMKY - KEJDA SKOTU
Bakteriálně enzymatická směs pro zemědělství - jímky - kejda skotu
Nová bakteriálně enzymatická směs pro homogenizaci kejdy a likvidaci krust či usazenin v jímkách, výrazná redukce koncentrace amoniaku (zápachu). Přípravek APD 900 4X je směs bakteriálních kultur, enzymů a živin nutných pro činnost mikroorganismů. Výsledkem působení přípravku v odpadních jímkách, nádržích s kejdou apod. je rychlý a účinný rozklad organického znečištění (vedlejší produkty mj. kysličník uhličitý a voda – dochází ke zkapalnění organických odpadů) a výrazné omezení tvorby amoniaku (zápachu). U nádrží se postupně zvyšuje využitelný objem. Při pravidelném používání přípravku APD 900 4X dochází k nárůstu bakterií, což má za následek nepřetržité čištění systému.
VÝHODY:
• přípravek APD 900 4X je plně v souladu s požadavkem Goeteborského protokolu, splňuje BAT techniky
• je uznán jako snižující technologie pro zavedení Zásad správné zemědělské praxe a též pro zavedení Integrované prevence a omezování znečištění (IPPC)
• zabraňuje tvorbě pěny a usazování pevných organických látek v jímkách
• kejda zůstává homogenní, netvoří se krusty ani usazeniny
• snižuje koncentraci amoniaku v jímkách o 53 % (autorizované měření VÚZT Praha)
• odstraňuje nutnost promíchávání kejdy v nádržích a výrazně usnadňuje čerpání
NÁVOD K POUŽITÍ:
Přípravek musí být před použitím aktivován.
AKTIVACE:
rozmíchejte přípravek ve vlažnější vodě (cca 30°C) v poměru 1 kg přípravku na 8 litrů vody a nechejte 45 minut odstát. Poté je směs připravena k přímému použití. Nikdy nepoužívejte k aktivaci horkou vodu! Takto připravený roztok aplikujte do jímek přes malou přečerpávací jímku. Nepoužívejte formaldehydové nebo jiné desinfekční prostředky v době, kdy aplikujete přípravek APD 900 4X. Pokud se tak stalo, aplikujte bakteriální přípravek po uplynutí 24 – 48 hodin.
DÁVKOVÁNÍ:
Prasata: měsíčně 150 gramů na 100 m3kejdy v jímkách
Skot: 200 gramů na 100 m3kejdy v jímkách - zpočátku je nutné dávkovat větší množství přípravku z důvodu namnožení bakteriálních kultur - pro každého zákazníka bude vypracováno konkrétní dávkování na jeho podmínky - v případě, že je v odpadních nádržích podestýlka, seno nebo krmivo, je třeba dávkovat více přípravku APD 900 4X Tam, kde je krusta vyšší než jeden metr, dávkování zdvojnásobte po dobu alespoň dvou měsíců.
SKLADOVÁNÍ:
Na suchém, chladném místě. Nesmí přijít do styku s potravinami. Při práci používejte ochranné rukavice a brýle. Zabraňte přístupu dětí.
PRVNÍ POMOC:
Po požití vypít nejméně půl litru vody a vyvolat zvracení. Při vniknutí do očí vymyjte větším množstvím vody ( alespoň po dobu 10-ti minut). Při styku s pokožkou omyjte kůži vodou a mýdlem. Pokud trvá svědění, vyhledejte lékařskou pomoc.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Neaplikujte přípravek přímo na suchou krustu nebo suchá místa. Pro ideální činnost bakterií je nutný dostatek vody. Upozorňujeme na nutnost pravidelného dávkování.
ZÁRUČNÍ DOBA: 6 měsíců
BALENÍ: 1kg